Семей қ.,
Қайым Мұхамедханов көшесі, 8
8 (7222) 52-48-27
Оқушылардың ғылыми жарыстарының республикалық кезеңнің қорытындысы.
16-02-2021 15:51
Оқушылардың ғылыми жарыстарының республикалық кезеңнің қорытындысы.

2021 жылдың 9-12 ақпаны аралығында жас зерттеушілерден құралған Шығыс Қазақстан облысының командасы жалпы білім беретін пәндер бойынша ғылыми жобалар конкурсына алғаш рет онлайн режимде қатысты.Шығыс Қазақстан облысы бойынша 44 оқушы (34 жоба) қатысты. Семей қаласынан 11 мектептен 23 оқушы (16 жоба) (№37 гимназия, Экономикалық лицей, Шәкәрім ат. гимназия, №19 ЖОББМ, Н. Г. Чернышевский ат. №1 ЖОББМ, №2 ЖОББМ, №22 МЛ, №17 ЖОББМ, №38 МЛ, Т. Аманова ат. №16 ЖОББМ, №30 ЖОББМ) қатысты.

Республикалық конкурстың қорытындысы бойынша Шығыс Қазақстан облысынан 16 оқушы жүлдегер атанды. Соның ішінде Семей қаласының  дарынды оқушылары өте жоғары жеңіс тұғырынан көрініп, 12 оқушысы жүлдегер болып, облыс  жеңімпаздарының 75% құрайтың көрсеткішке көрсетті.

Бұл – Семей қаласының мәртебесі мен мақтанышы.

 ҚР БҒМ І дәрежелі дипломымен және алтын медальдармен -1 оқушы, ІІ дәрежелі дипломмен және күміс медальдармен – 3 оқушы, ІІІ дәрежелі дипломмен және қола медальдармен - 8 оқушы марапатталды(Шәкәрім ат. гимназия,№37 гимназия, Экономикалық лицей, №19 ЖОББМ, №17 ЖОББМ, Т. Аманова ат. №16 ЖОББМ, №2 ЖОББМ).

         - І дәрежелі Диплом  (алтын медаль) -  Жанатбекұлы Нұрбек (Шәкәрім ат. гимназия, 10 сынып, «Өлкетану» секциясы);

 - ІІ дәрежелі Диплом  (күміс медаль) – Гейко Татьяна, Сикимбаева Диана (№2 ЖОББМ, 10 сынып, «Химия» секциясы); Саманд Адулькабир (№19 ЖОББМ, 11 сынып, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы);

- ІІІ дәрежелі Диплом  (қола медаль)- Тоқчараев Жасұлан, Мейрамбек Дінмұхаммед (№37 гимназия, 11 сынып, «Физика» секциясы); Пикулев Степан (Экономикалық лицей, 9 сынып, «Техника» секциясы); Темирханова Аделия, Мағазбеков Әли (Шәкәрім ат. гимназия, 10 сынып «Қолданбалы математика» секциясы); Оразов Мерей, Меллетхан Ақбота (  Т. Аманова ат. №16 ЖОББМ, 11 сынып, «Өлкетану» секциясы); Сагындык Малика (№17 ЖОББМ, 10 сынып, «Тарих» секциясы).

Сонымен қатар, ерекше жетістіктер көрсеткені үшін «Дарын» РҒПО грамотасымен 2 қатысушы марапатталды. Олар: Куанашканова Амина - Н. Г. Чернышевский ат. №1 ЖОББМ 9 сынып оқушысы және Айдынқызы Назгүл -  №37 гимназияның  11 сынып оқушысы.

Жүлдегер оқушылардың мектептегі ғылыми жетекшілерін де ерекше атап өту орынды:

 (Жумабекова Г.Б. -  Шәкәрім ат. гимназия, Ергибаева Г.Д., Торопкина Л.Б -  №2 ЖОББМ, Ваулина Н.А., Ахмерова А.С. - №19 ЖОББМ, Каштекова М.Б. - №37 гимназия, Полежаева А.В. - Экономикалық лицей, Дурмекбаева Ж. Н. -  Шәкәрім ат. гимназия, Ныгыманбекова К.М. - (№17 ЖОББМ, Тлегенова К.Ж., Бектурсынова А.А. - Т. Аманова ат. №16 ЖОББМ).

Семей қаласы Шәкәрім ат. университетінің ғалымдары оқушылардың ғылыми жұмыстарының сапалы және ғылыми дәрежеде болуына, ғылыми кеңес беруге зор үлес қосқандары үшін ерекше атап өтуге болады:

Желдібаева Балғын Сембаевна–Шәкәрім ат. университеті, педагогикалық ғылымдарыны кандидаты, физико-математика ғылымдары және информатика кафедрасы.

Жолымбаев Оралтай Муратханович-  Шәкәрім ат. университеті, физико-математика ғылымдары және информатика кафедрасы, физико-математика ғылымдарының кандидаты.

Кливенко Алексей Николаевич– Шәкәрім ат. университеті, «Химиялық технология және экология» кафедрасының PhD.

Хромов Виктор Анатольевич– Шәкәрім ат. университеті, биология ғылымдарының кандидаты.

Қариева Тоты Амангелдиевна- Шәкәрім ат. университеті, тарих ғылымдарының кандидаты.

 Рысжанова Айжан Сайлаухановна– Шәкәрім ат. университеті,  физико-математика ғылымдары және информатика кафедрасы, жаратылстану ғылымдарыныңмагистрі.

Мұқатаева Зауре Қадырбайқызы- Шәкәрім ат. университеті, тарих ғылымдарының кандидаты.

 Нысангалиева Бибигуль Толегеновна– Шәкәрім ат. университеті, бейнелеу өнері және музыка кафедрасының аға оқытушысы.

 

 

Жеңімпаздар мен олардың жетекшілерін, ата-аналарын лайықты жеңістерімен құттықтаймыз!

Болашақта жеңістер мен табыс тілейміз!